T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Genel Klinikler

Güncelleme Tarihi: 31/10/2018

Genel Bilgilendirme

Dişlerimiz çiğnerken, konuşurken, şarkı söylerken ve gülerken etkin rol oynarlar. Dişlerimizi kaybettiğimizde ise, bu işler biraz daha zorlaşır. Bir veya daha fazla dişinizi kaybettiyseniz, onların sizin görünüşünüz ve ağız sağlığınızda ne denli önemli rol oynadıklarını fark etmişsinizdir. Ancak şanslıyız ki, kayıp dişleri çeşitli metotlarla telafi etmek mümkün...

Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle pek çok şekil, renk ve pozisyon bozuklukları rahatlıkla çözümlenebilmektedir..

Gerek tek diş gerekse bütün çeneyi ilgilendiren diş eksikliklerinde, hastaların doğal dişlerinin kesilmesine gerek kalmadan sabit protez imkanını sunan suni kök vidaları yani implant sistemleri uygulanmaktadır. Hastalarımız bu uygulama ile hareketliliğinden şikâyetçi oldukları damak protezlerini de daha konforlu ve stabil olarak kullanılabilmektedir.

 
Bebeklerde ve çocuklarda süt dişlerinin takibi, çürüklerin kontrolü ve gereken her türlü tedavileri diş kliniğimizde yapılmaktadır. Ayrıca çocuklarda koruyucu tedaviler (topikal flor uygulaması, fissür örtücü uygulaması) de uygulanmaktadır.
 
Diş kayıplarının en önemli nedenlerinden olan dişeti iltihapları tedavisi, detertraj yani diş taşları temizliği gibi işlemler uygulanarak hastanın ağız yapısı sağlıklı bir hale getirilmektedir.
 
Kök ucu iltihapları, ağrılı seyreden ilerlemiş çürükler, kök kanal tedavileri ile sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Diş polikliniğimizde kullandığımız tüm aletler paketleme yöntemi uygulanarak otoklavda steril edilmektedir. Bütün tedaviler son derece steril bir ortamda ve en gelişmiş teknolojik aletlerle gerçekleştirilmekte olup, siz değerli halkımızın hizmetine sunulmaktadır.